Lokalita

Bartula My Olive Garden kemp sa nachádza v časti Bartula mestečka Stari Bar. Presnejšie, situovaný v sade plnom niekoľko-storočných olivových stromov na úpätí pohoria Rumija. Navyše v dolnej časti kaňona rieky Vruća Rijeka, známej vyznavačom adrenalínového kaňoningu. Len pár kilometrov od Jadranského mora. Všetko dýcha Mediteranom, starobylé olivové háje, kvalitné víno a plody mora. Miesto je vzdialené 5 kilometrov vzdušnou čiarou (6,5 km po ceste - mapa: http://goo.gl/maps/YPocQ) od morských pláži riviéry v meste Bar. A približne 1,5 kilometra vzdušnou čiarou (2,7 km po ceste - mapa: http://goo.gl/maps/UkQYx) do historického centra Starého Baru.
Ako nás nájdete

 

Mesto Stari BarPozostatky slávnej minulosti

Stredoveké mesto obohnané hradbami bolo významným politickým, kultúrnym, obchodným ale aj náboženským centrom. Mesto bolo vážne poškodené v čiernohorskej vojne o nezávislosť v roku 1878 a dielo skazy bolo dokonané ničivým zemetrasením v roku 1979. To, čo sa zachovalo, je rozsiahle múzeum pod holým nebom, dýchajúce tisícročiami, stávajúce sa lákadlom pre turistov čoraz viac. Obkolesené divokými riekami, nádhernými horami, voňavými citrusovými a olivovými sadmi.
Historické centrum mesta Stari Bar vzdialené 2.7 km z Bartula My Olive Garden kempu. 

 

Starobylá olivaa jej široká rodina

Jeden z najstarších stromov v Európe, starý 2000 rokov, symbolizuje bohatstvo, ktoré olivy poskytujú ľuďom z regiónu.
Starobylá oliva (Stara Maslina) 2.4 km z Bartula My Olive Garden kempu.

 

Pláže JadranuKľud malých pláží alebo plážové bary? Tu je si z čoho vyberať!

 

Pohorie Rumija1600 metrová stena medzi morom a jazerom

Ťažká dostupnosť pohoria Rumija chránila prímorie od hrozieb prichádzajúcich z vnútrozemia. Aj to bol jeden z dôvodov prečo bolo mesto Stari Bar práve tu, pod mýtickou horou Rumija. Týčiac sa do výšky 1600 metrov vklínená je medzi Jadran a Skadarské jazero. Divoké rieky s krištálovo čistou vodou vyhrýzli hlboké kaňony atraktívne pre vyznávačov kaňoningu. Lúky, ktoré na jar zaplavia kvety všetkých farieb, vrátane vzácnych orchideí, to všetko stretnete cestou horskými kamennými chodníkmi. Výhľad z Rumije - na jednej strane Jadran, na strane druhej odraz Albánskych Álp na pokojnej hladine Skadarského jazera.
Turistické chodníky pohoria Rumija dostupné priamo z kempu.