Prístup autom / bicyklomV smere z Chorvátska - cez Dubrovnik (HR) a mesto Herceg Novi (ČH)

Mapa: http://goo.gl/maps/YPocQ
Dĺžka trasy od hranice Chorvátsko-Čierna Hora do Bartula - My Olive Garden kempu je 98 kilometrov.
Trasa vedie cestami E80/E65, E851 a vedľajšími cestami.
Ak nejdete cez historické mesta Perast a Kotor v Boke Kotorskej, je vhodné použiť trajekt Kamenari - Lepetane (aktuálne ceny: www.ferry.co.me/EN/Cjenovnik.html), čím zídeme z cesty E80/E65, prejdeme mesto Tivat a za ním sa opäť napojíme na E80/E65 až do mesta Sutomore. Pokračujeme cestou E851 cez mesto Bar, kde za veľkým dlhým nadjazdom prídeme ku kruhovému objazdu, kde zvolíme druhý výjazd so smerovkou Stari Bar. Ďalej po 1,6 km odbočíme na križovatke (už v miernom kopci) doprava. Ideme 600 metrov a za mostom cez rieku pokračujeme cez križovatku rovno, prejdeme okolo bývalej industriálnej haly po ľavej strane a ďalej už 1,7 km po kľukatej ceste nasledujeme smerovníky s názvom nášho kempu Bartula - My Olive Garden.

 

V smere zo Srbska cez Podgoricu (hlavné mesto Čiernej Hory)

Mapa: http://goo.gl/maps/A4hq9
Dĺžka trasy od hranice Srbsko-Čierna Hora do Bartula - My Olive Garden kempu je približne 180 kilometrov.
Trasa vedie cestami E80/E65, E851 a vedľajšími cestami.
Od hranice SRB-ČH ideme cestou E80/E65 až do mesta Sutomore. Pozor: na trase z mesta Virpazar do Sutomore sa nachádza cestný tunel s dĺžkou 4,2 km. Pokračujeme cestou E851 cez mesto Bar, kde za veľkým dlhým nadjazdom prídeme ku kruhovému objazdu, kde zvolíme druhý výjazd so smerovkou Stari Bar. Ďalej po 1,6 km odbočíme na križovatke (už v miernom kopci) doprava. Ideme 600 metrov a za mostom cez rieku pokračujeme cez križovatku rovno, prejdeme okolo bývalej industriálnej haly po ľavej strane a ďalej už 1,7 km po kľukatej ceste nasledujeme smerovníky s názvom nášho kempu Bartula - My Olive Garden.

 

V smere z Albánska - cez mesto Ulcinj

Mapa: http://goo.gl/maps/LZwgz
Dĺžka trasy od hranice Albánsko-Čierna Hora do Bartula - My Olive Garden kempu je približne 50 kilometrov.
Trasa vedie cestou E851 a vedľajšími cestami.
Od hranice ALB-ČH ideme cestou E851 až na predmestie mesta Bar. Keď prídeme na zastavané pláne, sledujeme smerovník “Stara Maslina - Old olive tree” vodiaci doprava. Tam odbočíme z hlavnej cesty, prídeme na križovatku pred starou olivou a tam odbočíme doľava v smere Stari Bar. Ďalej už nasledujeme smerovníky s názvom nášho kempu Bartula - My Olive Garden.

 

V smere Virpazar cez horský priesmyk Sutorman (805 m.n.m.)

! Trasa, pre stav asfaltu, vhodná najmä pre cestné/horské bicykle !

Mapa: http://goo.gl/maps/VkO0H
Dĺžka trasy z mesta Virpazar do Bartula - My Olive Garden kempu je približne 36 kilometrov.
Trasa vedie vedľajšími cestami a cez horský priesmyk Sutorman (805 m.n.m.).
When arrive to the roundabout in Stari Bar, take 3rd right-turn direction Stari Bar. Keď prídete na kruhový objazd v Starom Bare, odbočte na 3. odbočke doprava v smere Stari Bar. Ďalej po 1,6 km odbočíme na križovatke (už v miernom kopci) doprava. Ideme 600 metrov a za mostom cez rieku pokračujeme cez križovatku rovno, prejdeme okolo bývalej industriálnej haly po ľavej strane a ďalej už 1,7 km po kľukatej ceste nasledujeme smerovníky s názvom nášho kempu Bartula - My Olive Garden.

 

Prístup lietadlom / trajektom z Talianska / prenájom autaPrístup lietadlom / prenájom auta

V prípade, že cestujete lietadlom a ak máte záujem o spoznávanie celej Čiernej Hory (špeciálne národných parkov na severe krajiny), odporúčame Vám prenájom auta s vyzdvihnutím na letisku. Vtedy je vhodné auto si rezervovať ešte pred príchodom do krajiny, cez internet.
Ak auto nepotrebujete, dostanete sa k nám verejnou dopravou (inštrukcie v samostatnej sekcii).
Taktiež Vám vieme zabezpečiť transfer autom z okolitých letísk, v prípade záujmu uveďte požiadavku pri rezervácii, pošleme Vám cenovú kalkuláciu.

Vzdialenosť jednotlivých letísk:
Letisko Podgorica (MNE): 51 km (mapa: http://goo.gl/maps/sPhWK)
Letisko Tivat (MNE): 65 km (mapa: http://goo.gl/maps/au5Pw)
Letisko Dubrovnik-Čilipi (HR): 115 km (mapa: http://goo.gl/maps/1kfHL)
Letisko Tirana (ALB): 143 km (mapa: http://goo.gl/maps/OLFWf)

 

Trajekt z Talianska

Do mesta Bar premávajú pravidelné trajektové linky z talianskych miest Ancona a Bari. Pre viac informácii použite vyhľadávanie na internete. Od prístavu v meste Bar je Bartula - My Olive Garden kemp vzdialený cca 6 km.

 

Prístup verejnou dopravouAutobusom

Potrebné je dostať sa na hlavnú autobusovú stanicu v meste Bar, odkiaľ je náš kemp vzdialený 5,7 kilometra (mapa: http://goo.gl/maps/fzrWn). Zo stanice Vám vieme zabezpečiť transfer priamo do kempu, akurát požiadavku uveďte pri rezervácii spolu s časom Vášho príchodu na stanicu v Bare (pošleme Vám cenu). Alebo zo stanice použite taxi a šoférovi povedzte destináciu mestská časť Bartula.

Užitočná adresa s cestovným poriadkom autobusov: http://autobusni­kolodvor.com/en/default.aspx

 

Vlakom

Vrelo odporúčame cestovať vlakovou linkou Belehrad (Srbsko) - Bar (Čierna Hora). Je to jedna z najkrajších vlakových trás na Balkáne. Vedie cez 254 tunelov a 435 mostov, cez nádhernú divokú prírodu Čiernej Hory. Pred hlavným mestom Podgorica sa spúšťa priamo z dlhého a hlbokého kaňonu rieky Morača, ďalej okolo fotogenického Skadarského jazera. Nakoniec, keď prejde dlhým železničným tunelom Sozina (6,17 km), objaví sa krásny výhľad na Jadranské more až do konečnej stanice v meste Bar. Viac informácii o tejto slávnej trase: http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade%E2%80%93Bar_railway

Hlavná vlaková stanica v meste Bar je na totožnom mieste ako aj hlavná autobusová, odkiaľ je náš kemp vzdialený 5,7 kilometra (mapa: http://goo.gl/maps/fzrWn). Zo stanice Vám vieme zabezpečiť transfer priamo do kempu, akurát požiadavku uveďte pri rezervácii spolu s časom Vášho príchodu na stanicu v Bare (pošleme Vám cenu). Alebo zo stanice použite taxi a šoférovi povedzte destináciu mestská časť Bartula.

Cestovný poriadok vlakov v Čiernej Hore: http://www.zcg­prevoz.me/

 

 

Šťastnú cestu a tešíme sa na Vás v Bartula - My Olive Garden kempe! :-)